Dvorce
Moravskoslezský kraj
DvorceMoravskoslezský kraj

Stavební úpravy školní jídelny a družiny Dvorce, č.p. 55, Olomoucká ulice

V období od 1.11.2006 do 31.01.2009 zrealizovala Obec Dvorce projekt s názvem „Stavební úpravy školní jídelny a družiny Dvorce, č.p. 55, Olomoucká ulice“.

Projekt řešil rekonstrukci v rámci objektu školní jídelny, kuchyně a školní družiny v obci Dvorce. Rekonstrukce se týkala prvního podzemního a prvního nadzemního podlaží objektu, kdy vybouráním a dozděním některých svislých stavebních konstrukcí došlo k novému dispozičnímu řešení stávajících prostor jídelny a kuchyně. Toto nové vnitřní uspořádání splňuje hygienické požadavky a normy (odstraněno bylo např. křížení provozů – křížení pohybů lidí a potravin na společných komunikačních plochách, ošetřeno bylo hygienické skladování a příprava potravin, došlo k zamezení nebezpečí kontaminace potravin), zvýšila se efektivita činnosti kuchyně, bylo vytvořeno nové zázemí šaten a sociálního zařízení pro zaměstnance i děti. Současně vznikla nová herna pro děti, došlo k obměnění a doplnění již nevyhovujícího technologického vybavení varny a v neposlední řadě došlo k prostorovému rozšíření jídelny pro potřebný počet jídelních míst a požadovanou rychlost a četnost obrátky dětí v jídelně.

Realizací projektu tak došlo ke zkvalitnění infrastruktury školského zařízení v obci.

Význam realizace projektu spočívá rovněž v jeho přispění k ochraně a zlepšení životního prostředí, neboť v rámci projektu došlo k umístění spotřebičů s nízkou energetickou spotřebou, odlučovače tuků či zařízení z hygienických materiálů.

V návaznosti na realizaci projektu byl v objektu také zaveden systém odděleného třídění odpadů a jejich ekologického nakládání.

Celkové náklady projektu byly stanoveny na 5.821.854,00 Kč. Na realizaci projektu získala Obec Dvorce dotaci ze Strukturálních fondů EU prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko. Částka dotace z rozpočtu Regionální rady byla přiznána ve výši 5.246.464,95 Kč. Zbývající částku nákladů Obec Dvorce profinancuje z rozpočtu obce Dvorce.

Identifikace projektu:

• Název projektu: „Stavební úpravy školní jídelny a družiny Dvorce, č.p. 55, Olomoucká ulice“
  • Operační program: ROP NUTS II Moravskoslezsko
  • Prioritní osa: Rozvoj venkova
  • Oblast podpory: Rozvoj venkova
  • Výzva: Výzva č. 4.1 – 01 Rozvoj venkova

Termín realizace

• Zahájení projektu: 1.11.2006
  • Ukončení projektu: 31.1.2009

Realizátor projektu:

Náměstí 13, 793 68 Dvorce
www.obecdvorce.cz

Kontaktní osoba v době realizace:

• Antonín Kučera
  • tel.: 554 745 272,
  • e-mail: podatelna@obecdvorce.cz

logo projektu

Datum vložení: 31. 5. 2021 12:59
Datum poslední aktualizace: 1. 10. 2021 8:59

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Partnerská obec a členství